| GPS Antenna: | |
| Dielectric Center Frequency | 1575.42MHz |
| Polarization | RHCP |
| V .S.W.R | <1.5 |
| Impendance | 50Ω |
| LNA Gain | 38dB |
| Noise Figure | 1.5dB |
| Ex-band Attenuation | 12dB@CF+50MHz/16dB@CF-50MHz |
| V .S.W.R | <1.5 |
| DC Voltage | 2.2~5V |
| DC Current | 5-15mA |
| Cable | RG58U |
| Length | 3M |
| Mount Way | Screw |
| Connector | SMA Male |
| We can carry our production and assembling according to your requirement, And promised that all products is 100% detection before delivery | |