
Model:AIE-ANT24-F02
| Electrical Specifications: | |
| Frequency Range | 2400-2483MHz |
| Band width | 83MHz |
| Gain | 12dBi |
| VSWR | < 1.5 |
| Polarization | Vertical |
| Horizontal Beam Width | 360 º |
| Vertical Beam Width | 7 º |
| Inpedance | 50Ω |
| Maximum Input Power | 50 W |
| Lighting Protection | Direct Ground |
| Connector | N Female |
| Dimensions | Φ20x1200mm |
| Material | Fiberglass |
| Rated Wind Velocity | 60m /s |


