Model:AIE-ANT4G-L02
| Electrical Specifications: | |
| Center frequency | 698-960/1710-2700MHz |
| Band width | 70/790MHz |
| Gain | 8.5dBi |
| F/B Ratio | >20dB |
| V. S. W. R | ≤ 1.5 |
| Radiation | Direction |
| Polarization | Vertical |
| Horizontal Beam width | 70° |
| Vertical Beam width | 55° |
| Max Input power | 50W |
| Impedance | 50 Ω |
| Cable Length | 300MM |
| Cable | RG58U |
| Connector | N Female |
| Mount way | Pole |
| Dimensions | 440*209*70MM |
| Operating Temperature | -40℃ to+80℃ |
| Rated Wind Velocity | 60m/s |
| Weight | 2.2KG |
| We can carry our production and assembling according to your requirement, And promised that all products is 100% detection before delivery | |