
Model:AIE-ANT433-T07B
| Electrical Specifications: | |
| Frequency Range | 433MHz |
| Band width | ±3MHz |
| Gain | 2.5dBi |
| V.S.W.R | ≤2.0 |
| Radiation | omni |
| Polarization | Vertical |
| Maximum Input Power | 50W |
| Impedance | 50Ώ |
| Operating Temperature | -40℃ to+70℃ |
| Cable | RG174 |
| Length | 30CM |
| Connector | SMA Male |
| Antenna Dimension | Φ30*81mm |
| Weight | 80g |


