Model:AIE-ANTWIFIY16-16
| Electrical Specifications: | |
| Frequency Range | 2400-2483MHz |
| Band width | 83MHz |
| F/B ratio | ≥18dB |
| Gain | 16 dBi |
| V.S.W.R | < 1.5 |
| Polarization | Vertical |
| Horizontal Beam Width | 36 º |
| Vertical Beam Width | 35 º |
| Maximum Power Input | 50 W |
| Lighting Protection | Direct Ground |
| Connector | N Female |
| Cable Type | RG58 |
| Cable length | 30CM |
| Dimensions | 632*66*42mm |
| Material | Aluminium |
| Rated Wind Velocity | 60m /s |
| We can carry our production and assembling according to your requirement, And promised that all products is 100% detection before delivery | |